CBS GAVÀ
Gladiators

GALA

Federació Catalana de Beisbol i Softbol

La Federació Catalana de Beisbol i Softbol vol reconèixer la tasca dels clubs, jugadors/es , tècnics , àrbitres i anotadors/es federats, i es per això que la Junta Directiva de la mateixa ha creat la Gala de la Federació Catalana de Beisbol i Softbol, amb caràcter anual per fer un homenatge i reconèixer a tots i totes els qui durant la temporada han aconseguit èxits esportius i han representat el beisbol i softbol a nivell català, estatal i internacional.

VI GALA Federació Catalana de Beisbol i Softbol 2019

 

 

L’acte tindrà lloc el proper divendres dia 24 de gener a les 19.30 hores a l’Auditori del CaixaForum de Barcelona, al carrer Av. de Francesc Ferrer i Guàrdia , 6-8 de Barcelona.

PREMIS INDIVIDUALS

 

Comitès:

  • Millor Àrbitre Adolf Garcia
  • Millor Anotador/a – Elisabet Salvador

 

Entrenadors/es

  • Millor Entrenador/a de Softbol Femení Xavier Civit (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Entrenador/a de Beisbol Marc Juaneda (C.B. Barcelona)

 

Categoria Sub-14 Beisbol:

  • Millor Llançador – Juan A. Salazar (C.B. Barcelona)
  • Millor Batejador – Lucas Iriarte (C.B. Barcelona)
  • Millor Jugador Juan A. Salazar (C.B. Barcelona)

 

Categoria Sub-16 Softbol:

  • Millor Llançadora – Júlia Sebastián (C.B. Viladecans)
  • Millor Batejadora – Maria Valls (C.B. Viladecans)
  • Millor JugadoraAlejandra Garcia (C.B. Viladecans)

 

Categoria Sub-16 Beisbol:

  • Millor LlançadorJesus J. Da Silva (C.B. Barcelona)
  • Millor Batejador – Sergi Romero (C.B. Barcelona)
  • Millor Jugador – Peter Bonilla (C.B. Barcelona)

 

Categoria Open Softbol:

  • Millor Llançadora – Núria Rodríguez (C.B.S. Sant Boi
  • Millor Batejadora – Ariadna Cerdà (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Jugadora Andrea Izquierdo (C.B.S. Sant Boi)

 

Categoria Sub-18 Beisbol:

  • Millor Llançador – Peter Bonilla (C.B. Barcelona)
  • Millor Batejador – Rafael Blanca (C.B. Barcelona)
  • Millor Jugador Yan Carlos Cepero (C.B. Viladecans)

 

Categoria Sènior 1a Divisió:

  • Millor Llançador – Daniel A. Fernández (C.B.S. Barcino)
  • Millor Batejador – Wander Encarnación (C.B. Barcelona)
  • Millor Jugador Wander Encarnación (C.B. Barcelona)

 

Categoria Sènior Softbol DH:

  • Millor Llançadora – Raquel Fernández (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Batejadora – Roser Jonàs (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Jugadora -Laia García (Projecte S. Gavanenc)

 

Categoria Sènior Beisbol DH:

  • Millor Llançador – Jorge Balboa (C.B. Barcelona)
  • Millor Batejador – Roibert O. Decena (C.B. Barcelona)
  • Millor Jugador Edison Valerio (Astros València)

 

 

DISTINCIONS

 

  • David Garcia:Com a col·laborador dels programes PlayballCAT i Beeball, agraïment a la seva aportació altruista en categories de promoció.

 

  • Jordi Cortadella i Ferran Guillén: per la seva aportació altruista als nostres esports, aportant documentació gràfica de gran valor.

 

  • Consell Esportiu del Baix Llobregat: per treballar conjuntament amb la nostra Federació aportant el seu programa en valors “Juga Verd Play” a la nostra competició Sub-10.

 

  • Manolo García Sagrado “Manolito”: In memoriam, ens va deixar aquest passat 2019, un dels grans del nostre esport, jugador i tècnic que passa a formar part de la nostra gran història.

 

  • Frank Hernández i Justin Luna: per la seva signatura professional amb organitzacions de la MLB.

 

CAMPIONS

 

  • Selecció Catalana “Little League” BeisbolCampions d’Espanya Sub-13 i participació al Campionat d’Europa-Àfrica a Polònia.Jugadors/es: Luis Gonzalez, Bradly Minaya, Victor Feliu, Derek Matallana, Nestor Sola, Lluc Mazón, Oriol Jiménez, Diego Alcalá, Pere Ripoll, Hugo Rodriguez, Toni Cortes, Miguel A. Segura, Marina Rodrigo i Mariona Domero.Entrenadors: Ruben Fente, Adrià Alcaide i Santiago Cuesta.

 

  • Selecció Catalana “Junior League” BeisbolCampions d’Espanya Sub-15 i 3ers al Campionat d’Europa-Àfrica a Polònia.Jugadors: Lucas Iriarte, Peter Bonilla, Elvinyer Lopez, Juan Salazar, Javier Arroyo, Joan Angustia, Miguel Macias, Javier Miranda, Jan Massana, Joel Gomez, Miguel Blanco, Izan Rocamora, Rafael Lopez i Angelo Rodriguez, Zachary Freer.Entrenadors: Marc Carrillo, Alberto Magallón i José Romero.

 

  • Selecció Catalana Sub-13 Softbol8es classificades de l’Europeu Massimo Romero Trophy a Itàlia.Jugadores: Mariona Domero, Rebeca Lopez, Nora Freixas, Govar Huseynova, Maria Del Pino, Martina Godayol, Meritxell Abad, Ainhoa Echarri, Sara Martin i Paula Hernandez.Entrenadors: Carla Segura, Raquel Fernández i Anna Sobrino.

 

  • Selecció Catalana Sub-16 Softbol9es classificades d’ Europa PONY League a Rep. Txeca.Jugadores: Natalia Arbós, Lucia Parrón, Maria Valls, Alejandra García, Julia Sebastián, Meritxell Criado, Dominic Segura, Erin Gimeno, Ainhoa Lardin, Judit Rodrigo, Ariadna Cerdà, Elena Lopez, Samara Pinilla, Andrea Villanueva, Nuria Rodriguez i Alba Gruas.Entrenadors: Emmanuel Francis i Marc Carrillo.
  • Selecció Catalana Sènior Masters Softbol MasculíParticipació European Masters Cup a Sant Boi i Gavà.Jugadors: Ricardo Badenas, Exzar A. Salazar, Fenelon E. Méndez, Angel Yu, Hyneko Vázquez, José M. Torre, R. Anibal Vásquez, Mariano J. Bartolí, Pedro L. Naar, Eduardo A. Villalobos, Adony C. Alegre, Edwin N. Caraballo, Marcial M. Manuel, Joel J. Mata, Eddy A. Mendoza i Alberto R. Martínez. Entrenadors: Frank Salas i Pedro I. Faula.

 

Campions Campionats de Catalunya, Copa Catalunya i Campionats d’Espanya 2019.

 

  • Club Beisbol i Softbol Barcino
    • Campionat de Catalunya Sènior 1ª Divisió

 

  • Vila-seca Gladiators Beisbol i Softbol Club
    • Campionat de Catalunya Sènior Masters
    • Copa Catalunya Slowpitch

 

  • Club Beisbol i Softbol Hèrcules L’Hospitalet
    • Campionat de Catalunya Sènior 2ª Divisió Beisbol.
    • Copa Catalunya Sènior 2ª Divisió Beisbol.
    • Copa Catalunya Sènior Masters
    • Sèrie Nacional Sub-15 Beisbol

 

  • Club Beisbol Viladecans
    • Campionat de Catalunya Sènior DH Beisbol.
    • Campionat de Catalunya Sub-16 Softbol.
    • Campionat de Catalunya Sènior DH Softbol
    • Campionat de Catalunya Slowpitch
    • Copa Catalunya Sub-16 Softbol
    • Campionat d’Espanya Sub-18 Beisbol

 

  • Club Beisbol Barcelona
    • Campionat de Catalunya Sub-16 Beisbol.
    • Campionat de Catalunya Sub-18 Beisbol
    • Copa Catalunya Sub-14 Beisbol
    • Copa Catalunya Sub-16 Beisbol
    • Copa Catalunya Sub-18 Beisbol
    • Copa Catalunya Sènior Beisbol
    • Campionat d’Espanya Sub-15 Beisbol
    • Sèrie Nacional Sub-18 Beisbol

 

  • Club Beisbol i Softbol Sant Boi
    • Campionat de Catalunya Sub-12 Beisbol
    • Campionat de Catalunya Sub-14 Beisbol
    • Campionat de Catalunya Open Softbol
    • Copa Catalunya Sub-12 Beisbol
    • Copa Catalunya Open Softbol
    • Copa Catalunya Sènior Softbol
    • Campionat d’Espanya Sub-16 Softbol
    • Campionat d’Espanya Sub-19 Softbol
    • Copa del Rei Beisbol 2019

 

 

ESPORTISTES I ENTRENADORS INTERNACIONALS

 

  • Mundial Sub-18 Beisbol (Corea del Sud):Jugadors: Marc Civit, Frank Hernández, Francisco Sánchez, Justin G. Luna, Ricardo van Greiken, Alex Tomé, Daniel E. Pérez, Rafael Blanca, Jostin E. Castillo, Yan Carlos Cepero i Pol Rodríguez.Entrenadors: José Luis Riera, Edgar Hernández, Marc Juaneda i José Romero (Fisioterapeuta)
  • Europeu Absolut de Softbol (Rep. Txeca) / Preolímpic Softbol (Holanda):Jugadores: Beatriz Parejo, Anna Sobrino, Carla Segura, Raquel Moncho, Roser Jonas, Jessica Iborra.Entrenadors: Xavier Civit i Laura Minaglia.

 

  • Europeu Absolut de Beisbol (Alemanya) / Preolímpic Beisbol (Itàlia):Jugadors: Jorge Balboa, Daniel A. Martínez, Javier Monzón, Omar Hernández i Edison Valerio.Entrenadors: Candelario J. Díaz, Félix Cano i Manuel Olivera.
Translate »