1
7
CBS GAVÀ
hercules -logo
8
3
logo-sant-boi
logo-vic-petit
2

GALA

Federació Catalana de Beisbol i Softbol

La Federació Catalana de Beisbol i Softbol vol reconèixer la tasca dels clubs, jugadors/es , tècnics , àrbitres i anotadors/es federats, i es per això que la Junta Directiva de la mateixa ha creat la Gala de la Federació Catalana de Beisbol i Softbol, amb caràcter anual per fer un homenatge i reconèixer a tots i totes els qui durant la temporada han aconseguit èxits esportius i han representat el beisbol i softbol a nivell català, estatal i internacional.

logo tarjeton 2017

IV GALA Federació Catalana de Beisbol i Softbol 2017

 

 

L’acte, s’inclou dins del programa “Viladecans Ciutat del beisbol i softbol català 2017” i tindrà lloc el divendres dia 26 de gener a les 19.30 hores a l’auditori Atrium de Viladecans (Av. de Josep Tarradellas 17,de Viladecans).

Comptarem amb la coorganització del Club i l’Ajuntament de la ciutat de Viladecans.

PREMIS INDIVIDUALS

 

Comitès:

  • Millor Àrbitre – Àlex Lázaro
  • Millor Anotador/a Guillem Alzamora

 

Entrenadors/es

  • Millor Entrenador/a de Softbol Femení Raquel Fernández (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Entrenador/a de Beisbol Edgar Hernández (C.B. Viladecans)

 

Categoria Sub-14 Beisbol:

  • Millor Llançador – Hugo León (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Batejador – Michael De la Cruz (C.B.S. Hèrcules L’Hospitalet)
  • Millor Jugador Jan Soriano (C.B. Barcelona)

 

Categoria Sub-16 Softbol:

  • Millor Llançadora – Andrea Izquierdo (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Batejadora – Andrea Villanueva (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Jugadora Ariadna Cerdà (C.B.S. Sant Boi)

 

Categoria Sub-16 Beisbol:

  • Millor Llançador – Ángel Díaz (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Batejador – Rafael Blanca (C.B. Barcelona)
  • Millor Jugador Justin G. Luna (C.B. Barcelona)

 

Categoria Open Softbol:

  • Millor Llançadora – Aina Moncho (Projecte S. Gavanenc)
  • Millor Batejadora – Núria Rodríguez (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor Jugadora Barbora Skopova (C.B. Barcelona)

 

Categoria Sub-18 Beisbol:

  • Millor Llançador – Yohar E. Castillo (C.B. Viladecans)
  • Millor Batejador – Frank Hernández (C.B. Viladecans)
  • Millor Jugador Omar Hernández (C.B. Viladecans)

 

Categoria Sènior 1a Divisió:

  • Millor Llançador – Daniel A. Fernández (C.B.S. Barcino)
  • Millor Batejador – Javier Sánchez (C.B.S. Barcino)
  • Millor Jugador Joaquin Castaño (C.B.S. Hèrcules L’Hospitalet)

 

Categoria Sènior Softbol DH:

  • Millor Llançadora – Laia García (Projecte S. Gavanenc)
  • Millor Batejadora – Roser Jonàs (C.B.S. Sant Boi)
  • Millor JugadoraCarla Segura (C.B. Viladecans)

 

Categoria Sènior Beisbol DH:

  • Millor Llançador – Jorge Balboa (C.B. Barcelona)
  • Millor Batejador – Roibert O. Decena (C.B. Barcelona)
  • Millor Jugador Victor J. López (C.B.S Sant Boi)

 

 

DISTINCIONS

 

  • José Julio Cano: Com a històric dels nostres esports i una llarga trajectòria al Club Beisbol Viladecans, primer com a jugador arribant a ser internacional, passant per l’etapa de tècnic en varies categories i finalment gestionant des de la presidència el club de la seva vida. També, formà part de la Junta Directiva de la Federació Catalana i Federació Espanyola.

 

  • Jordi Amat: Treballador incansable del Club Beisbol Viladecans, passant per les categories inferiors del Club i fent estellar el palmarès esportiu en els anys 90 i principis de 2000 amb els equips de Divisió d’Honor. També, fou membre de les juntes directives de les Federacions Catalana i Espanyola. En aquest últim any ha estat el coordinador institucional de la Ciutat del Beisbol i Softbol català 2017.

 

  • José Antonio Corona: En actiu com a tècnic, ha estat un dels grans responsables de la història del beisbol i softbol català al Baix Llobregat, passant pels Clubs Siemens, Roca de Gavà, el Picadero, al Catalunya i com a tècnic del CB Viladecans, CBS Gavà i actualment amb el Projecte Softball Gavanenc.

 

 

CAMPIONS

 

  • Selecció Catalana “Little League” Beisbol
    • Campions d’Espanya
    • 4 ts al Campionat d’Europa a Polònia

 

  • Selecció Catalana “Senior League” Beisbol
    • Campions d’Espanya
    • Sots-Campions d’Europa a Itàlia

 

  • Selecció Catalana “Sènior League” Softbol
    • 4 es classificades d’ Europa a Holanda

 

  • Selecció Catalana “SUB-13” Softbol
    • 1 es classificades d’ Europa a Itàlia

 

 

Campions Campionats de Catalunya, Copa Catalunya i Campionats d’Espanya 2017.

 

  • Club Beisbol Barcelona
    • Campionat de Catalunya Sub-14 Beisbol
    • Campionat de Catalunya Sènior DH Beisbol
    • Copa Catalunya Sub-12 Beisbol
    • Copa Catalunya Sub-16 Beisbol
    • Copa Catalunya Open Softbol
    • Copa Catalunya Sènior 2a Divisió
    • Campionat d’Espanya Sub-13 Beisbol
    • Campionat d’Espanya Sub-15 Beisbol

 

  • Projecte Softbol Gavanenc
    • Campionat de Catalunya Open Softbol
    • Campionat d’Espanya Sub-19 Softbol

 

  • Club Beisbol i Softbol Sant Boi
    • Campionat de Catalunya Sub-12 Beisbol
    • Campionat de Catalunya Sub-16 Softbol
    • Campionat de Catalunya Sènior DH Softbol
    • Copa Catalunya Sub-10 Beisbol
    • Copa Catalunya Sub-14 Beisbol
    • Copa Catalunya Sub-16 Softbol
    • Copa Catalunya Sub-18 Beisbol
    • Copa Catalunya Sènior Beisbol
    • Copa Catalunya Sènior Softbol
    • Campionat d’Espanya Sub-16 Softbol
    • Federation Cup Qualifier Baseball (Suècia)

 

  • Club Beisbol Viladecans
    • Campionat de Catalunya Sub-16 Beisbol.
    • Campionat de Catalunya Sub-18 Beisbol.

 

  • Club Beisbol i Softbol Hèrcules L’Hospitalet
    • Campionat de Catalunya Sènior 2a Divisió Beisbol.
    • Campionat de Catalunya Sènior Beisbol.
    • Campionat de Catalunya d’Slowpitch
    • Copa Catalunya d’Slowpitch

 

  • Club Beisbol i Softbol Gavà
    • Campionat de Catalunya Sub-10 Beisbol.

 

 

ESPORTISTES I ENTRENADORS INTERNACIONALS

 

  • Europeu Sub-23 de Beisbol (República Txeca):
    • Alejandro I. Sáenz (Jugador)
    • Frank Hernández (Jugador)
    • Ivan J. Alba (Jugador)
    • Roibert O. Decena (Jugador)
    • Eric Izquierdo (Jugador)
    • Eric Páez (Jugador)
    • Roger Porcar (Jugador)
    • Candelario J. Díaz (Entrenador)
    • Daniel A. Martínez (Entrenador)
    • Félix Cano (Entrenador)

 

  • Europeu Sub-15 de Beisbol (Àustria):
    • Justin G. Luna (Jugador)
    • Ángel Díaz (Jugador)
    • Samil Cuevas (Jugador)
    • Jan Soriano (Jugador)
    • Marc Civit (Jugador)
    • Daniel Ventura (Jugador)
    • Hugo León (Jugador)
    • Kevin A. Tejada (Jugador)
    • Rafael Blanca (Jugador)
    • Jostin E. Castillo (Jugador)
    • Deivy Rodríguez (Jugador)
    • Miquel Hornsveld (Jugador)
    • Pau Redolat (Jugador)
    • José Luis Riera (Entrenador)

 

  • Europeu Absolut de Softbol (Itàlia):
    • Beatriz Parejo (Jugadora)
    • Raquel Fernández (Jugadora)
    • Anna Sobrino (Jugadora)
    • Jessica Iborra (Jugadora)
    • Raquel Moncho (Jugadora)
    • Roser Jonás (Jugadora)
    • Xavier Civit (Entrenador)
Translate »